Archiwum kategorii: ‘film’

o filmowaniu i o tym jak się starałem…


08 lip

W przeddzień urlopu zostałem poproszony, aby nakręcić krótki film o domu z ogrodem, który chcą sprzedać nasi wakacyjni gospodarze. No, taki pomysł – dom dosyć drogi, to zamiast zdjęć – film.

Ja niedawno kupiłem lustrzankę… z opcją kręcenia filmów w HD – tadam!… 🙂 – po krótkim namyśle (ok. 0,023s) zgodziłem się. Już widziałem te wspaniałe kadry w rozdzielczości 1920×1080:) Miałem statyw:) – czegóż chcieć więcej.
…jak ja się starałem, jak walczyłem, jak mi zależało żeby ten film wyszedł, no… prawie profesjonalnie. Niestety. Statyw i lustrzanka średniej klasy nie wystarczy. Zabrakło świadomości barwy, porządnego statywu (!), momentami ostrości… Zbyt wiele szwenków i to nieprecyzyjnych, a właściwie byle jakich. Krótko mówiąc zabrakło doświadczenia i wiedzy na etapie zdjęciowym i montażowym. To tyle samobiczowania:)

Profesjonalizmu jest w tym filmie niewiele, ale widać, że się starałem:| – dlatego umieściłem go na Youtubie:) – może ktoś chce kupić dom na południowym wybrzeżu Portugalii?

Yach 2010 za Najlepszy Debiut


13 wrz

Yach 2010 za Najlepszy Debiut dla Tomka Kozika, Katarzyny Gierszewskiej i Tomka Bulendy za „Listę zakupów na miesiąc Maj” Trzydwa%UHT

Yach 2010 za Najlepszy Debiut za videoclip Trzydwa%UHT

Yach 2010 za Najlepszy Debiut

[zdjęcie pochodzi z serwisu www.tuba.pl]

g r a t u l u j e 🙂

o „Króliku po berlińsku” – reżyser – Bartek Konopka


07 lut

Film dokumentalny – jedyna nominacja z Polski do „oscarów ‚2010”.

Film świetny, właściwie to taki „para-dokument”, ale o filmie „Królik po berlińsku” Bartek sam opowiada w tym materiale. Ważna informacja!:) – w wersji polskojęzycznej  lektorem jest Krystyna Czubówna.

Przy okazji prezentacji „Królika…” w Katowickim Centrum Sztuki Filmowej pierwszy raz widziałem inny film Bartka Konopki: „Ballada o kozie” – świetny, polecam:)

Przebudzenie W. Majewskiego


14 lip

…zapowiada się ciekawie: film Wojciecha Majewskiego, film jest… animowany (w technice 3D) – w tym „zwiastunie” wystąpiła Kinga Preis, a zaśpiewała Kaśka z Trzydwa%UHT – taaa, z tego UHT, które lada moment (październik’2009) wyda płytę w EMI – ale, ale… my tu nie o tym.

Film zapowiada się ciekawie:), ale „zapowiada się” dotyczy nielicznych, np. mnie,  bo podobno już jest od dawna, …ja go nie widziałem – dowiedziałem się o nim dzięki temu jakby-zwiastunowi. Czy ktoś widział ten film? Gdzie można go zobaczyć? Jest, czy go nie ma?

Na stronach: filmpolski.pl jest link do „oficjalnej strony filmu” : przebudzenie.pl, strona może i ciekawa, ale o filmie nie znalazłem tam nic. Ciekawe.

viRoos

sacrum i profanum… ale o co chodzi?