Archiwum: lipiec, 2011

Tragedia w Oslo… WP i facebook


23 lip

Oslo-tragedia-facebook-reklamy

 
Tragedia ludzi w Oslo, masakra – ale WP umieszcza obok zdjęć reklamy (?) i przycisk „lubię to” ?!?!? – chyba da się tak zorganizować portal taki jak WP, aby nie umieszczać reklam na podstronach z takimi materiałami, no i chyba przydałby się jakiś dodatkowy „przycisk” na facebooku, bo przycisk „lubię to” obok tego zdjęcia to chyba przegięcie…
Piszę o tym, bo nie jestem już pewien, czy to jest oczywiste przegięcie, czy tylko mi się tak wydaje?
Oczywiście nie uwzględniłem ludzi z „odmiennym gustem”, ludzi, którzy lubią zamachy terrorystyczne i lubią oglądać zdjęcia ofiar tych akcji. Biorąc pod uwagę tę „odmienność gustu” to oglądanie takiego zdjęcia to rzeczywiście zabawa, a wtedy reklamy są na miejscu i przycisk „lubię to” oczywiście jak najbardziej również… :/

Problem nie dotyczy tylko WP i Facebooka, ale czuję, że przesuwamy wspólnie kolejną granicę. Dzisiaj już mnie nie drażni, tak mocno jak kilka lat temu, emitowanie reklam w przerwach w relacjach z takich zdarzeń w TV, ale jeszcze mnie drażni umieszczanie reklam, przycisku „lubię to” i fotografii ofiar zamachu na tej samej podstronie. Obawiam się, że dzięki temu, że wszyscy zgadzamy się na takie postępowanie za parę miesięcy stanie się to normą i przestanie nas drażnić.

Może już jest to normą? – a drażni już tylko mnie?

o filmowaniu i o tym jak się starałem…


08 lip

W przeddzień urlopu zostałem poproszony, aby nakręcić krótki film o domu z ogrodem, który chcą sprzedać nasi wakacyjni gospodarze. No, taki pomysł – dom dosyć drogi, to zamiast zdjęć – film.

Ja niedawno kupiłem lustrzankę… z opcją kręcenia filmów w HD – tadam!… 🙂 – po krótkim namyśle (ok. 0,023s) zgodziłem się. Już widziałem te wspaniałe kadry w rozdzielczości 1920×1080:) Miałem statyw:) – czegóż chcieć więcej.
…jak ja się starałem, jak walczyłem, jak mi zależało żeby ten film wyszedł, no… prawie profesjonalnie. Niestety. Statyw i lustrzanka średniej klasy nie wystarczy. Zabrakło świadomości barwy, porządnego statywu (!), momentami ostrości… Zbyt wiele szwenków i to nieprecyzyjnych, a właściwie byle jakich. Krótko mówiąc zabrakło doświadczenia i wiedzy na etapie zdjęciowym i montażowym. To tyle samobiczowania:)

Profesjonalizmu jest w tym filmie niewiele, ale widać, że się starałem:| – dlatego umieściłem go na Youtubie:) – może ktoś chce kupić dom na południowym wybrzeżu Portugalii?

viRoos

sacrum i profanum… ale o co chodzi?